Yükleniyor...
phone icon

Bizi arayın! 0312 341 44 23

İpuçları

Hayalinizdeki çalışmaya ya da çalışma ortamına 6 adımda ulaşın.

Yapmış olduğunuz tasarımın açıklamasını düzenleyin

Yapmış olduğunuz Tasarımlarınıza müşteriyi ikna edebilecek açıklamalar yazın; marka sahibi ihtiyacına en uygun tasarımın sizinki olduğuna ikna olsun. Markalardan mutlaka yorum almaya çalışın!

Proje briefini dikkatli inceleyin

Proje detaylarını dikkatli inceleyin! Uzun olabilir, sıkıcı olabilir ancak yinede tamamını okumaya çalışın; detayları ne kadar iyi yakalarsanız, o kadar gelişirsiniz! Marka revizyon istiyorsa bunu yargılamadan anlamaya çalışın! Unutmayın ki marka kendi işini ve hedef kitlesini çok iyi biliyor! Yarışma sürelerine ve revizyonlara olabildiğince hızlı dönüş yapmaya özen gösterin.

Marka hakkında araştırma yapın

Vevoxi’ye yüklenmiş benzer tasarımları inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Unutmayın bir tasarıma başlamadan önce araştırma yapmak en önemli unsurlardan birisidir. Markanın rakip firmalarını , sektörün renk seçimlerini incelemeyi unutmayın.

Hazır alıntı veya kopya kullanmayın

Yapmış olduğunuz tasarımlarda hazır, alıntı veya kopya kulanmamaya dikkat edin. Unutmayın özgün tasarımlar her daim daha kaliteli ve daha şık olur. Eğer hazır, alıntı veya kopya bir tasarım kulandıysanız bu kesinlikle tespit edilir ve platformdan kalıcı olarak uzaklaştırılırsınız.

Başka tasarımcıların fikirlerini kullanmayın

Vevoxi’nin bir tasarım platformu olduğunu unutmayın ve diğer tasarımcılara saygı duyun! Başka tasarımcıların fikirlerini kullanmamaya veya başka bir işin altına sizinmiş gibi imza atmamaya özen gösterin. Burasının profesyonellerin kol gezdiği bir yer olduğunu unutmayın.

Zamanlamayı ve ödülü doğru belirleyin :

Vevoxi’de ödül miktarını da zamanlamayı da siz belirlersiniz. Ama ödül miktarı ne kadar yüksek olursa tasarımcılar için o kadar cazip olur. Bu da sizin için çalışan daha çok tasarımcı anlamına geliyor. Zamanlamayı belirlerken tasarımcılara yeterince süre verdiğinize emin olun, süre ne kadar kısaysa katılımcı sayısı da o kadar az olur.

Projenize yüklenen tasarımlara yorum yapın

Her yüklenen tasarıma puan verin ve yorum yapın. İstediğiniz bir revize varsa bunu tasarımcı ile paylaşarak tasarımı güncellemesini sağlayın revizeler sonucunda istediğiniz tasarıma ulaşabileceğinize eminiz.

Tasarımınızda olmasını istediğiniz özellikleri detaylıca açıklayın :

Tatmin edici, işinize yarayan sonuçlar almak istiyorsanız her şeyden önemlisi işin tanımını doğru yazmak. Proje detayı sayfasındaki soruların hepsini cevaplamaya çalışın. Önemli olan uzun cevaplar yazmak değil, net olmak, karşınızdakilere kendinizi doğru anlatmak. Unutmayın, işinizi en iyi siz bilirsiniz.

Tasarımcıları sizin için çalışmaya davet edin

İşiniz projeyi başlatınca aslında yeni başlıyor. Sitedeki tasarımcıların portfolyolarına göz atın. Kendinize yakın bulduğunuz, çalışmalarını beğendiğiniz tasarımcıları kendi projeniz konusunda tasarım yapmaları için bilgilendirin, onları sizin için de çalışmaya davet edin.