Yükleniyor...
phone icon

Bizi arayın! 0312 341 44 23

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Vevoxi.com, markalar ile tasarımcıları buluşturan bir platformdur. Bu platform, markaların ihtiyaç duyduğu tasarım hizmetlerini sağlamak için tasarımcıları bir araya getirir. Markalar, çeşitli tasarım ihtiyaçları için projeler oluşturabilir ve bu projeler için tasarımcılar tekliflerini sunabilir. Bu sayede markalar, ihtiyaçlarına uygun tasarımcıları bulabilir ve işlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirler. Tasarımcılar da platform üzerinden kendilerini tanıtarak ve portföylerini sergileyerek iş bulma fırsatı elde ederler. Vevoxi, hem markaların hem de tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için bir aracı olarak işlev görür.
"Kayıt Ol" bağlantısına tıklayarak kullanıcı adı, e-posta ve şifre gibi 5 basit soruyu cevaplıyorsunuz o kadar... Eğer tasarımcı olarak siteye üye olmak istiyorsanız üyelik sonrası portfolyom bölümündeki alanların her birine 5 adet çalışma yükleyerek onaya göndermeniz gerekiyor. Bu hem bizim profesyonel ve amatör tasarımcıları ayırmamıza yardımcı olacak hem de siz ve tasarımlarınız hakkında markaların fikir sahibi olabilmesini sağlayacak. Onaylı tasarımcı olarak tanımlandıktan sonra sistem sizi uzmanlık alanınıza uygun projelere yönlendirecektir.
Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan kullanıcı adınızın üzerine gittiğinizde Profil Ayarları linkinin belirdiğini göreceksiniz. Yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri bu bölümden gerçekleştirebilirsiniz.
Malesef... Sadece proje sahibi markalar ile tasarımcılar Proje görüntüleme sayfası üzerinden sadece kendileri görebilecek şekilde mesajlaşabiliyor. Vevoxi bir tasarım platformu olduğu için yazışmaların da sadece tasarımlara yönelik olmasını tercih ediyoruz.
Bu konu ile alakalı [email protected] mail adresine mail atabilirsiniz.
[email protected] mail adresinden öneri ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz. Sitemizi geliştirmek üzere gelecek yenilikçi fikirlere her zaman açığız.
Sitede dilediğiniz gibi dolaşıp tasarımcılarımızın portföylerini inceleyebilir, gizli olmayan projelerin galeri ve proje detaylarını inceleyebilir, tamamlanan projelere göz atabilirsiniz. Tasarım yüklemek veya proje başlatmak isterseniz üye olmalısınız.
Gizli Projenin galerisi sadece marka sahibi tarafından görüntülenebilir. Tasarımcılar birbirlerinin yükledikleri çalışmaları göremezler. Tamamen gizliliğe ihtiyaç duyuldugunda ise “Gizlilik Sözleşmesi” imzalanmış projeler devreye girer. Böyle projelerde “Gizlilik Sözleşmesi” imzalamamış tasarımcılar proje bilgilerini görüntüleyemez. Proje galerisi sadece marka tarafından görüntülenebilir ve proje arama motorlarına kapatılır.
Birebir proje, portföyünü beğendiğiniz tasarımcı ile birebir çalışma imkanı sunar, daha ekonomiktir.
Tek bir tasarımcı markama konsantre olsun, yarışma formatını tercih etmiyorum diyen proje sahipleri veya daha önce yarışma başlatıp hangi tasarımcı ile çalışmak istediğini bilen marka sahipleri birebir projeleri tercih edebilir. Ayrıca vevoxi'nin tasarımcı havuzundan faydalanıp müşterilerine farklı tasarım alanlarında hizmet vermek isteyen ajanslar da birebir projeleri tercih edebilir. Yarışmalara katılmadan proje sahibi ile karşılıklı çalışmak isteyen tasarımcıların tercihi de birebir projeler olabilir.
Vevoxi, profesyonel tasarımcılarla buluşmanızı sağlayan bir platformdur. Tasarım projeleriniz için tasarımcılar arasında bir yarışma düzenlenir ve siz en iyi tasarımı seçersiniz. Fiyat ve zamanı kendiniz belirleyebilir, proje süreci şeffaftır. Tasarımcılar, projeniz başladığı anda öneriler sunar ve siz bu süreçte geri bildirimlerle yönlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede beklemeden sonuçları görebilirsiniz.
Vevoxi'nin ana sayfasındaki "proje başlat" butonuna tıklayarak projenizi kolayca başlatabilirsiniz. Sistemi kullanmak oldukça basit ve etkilidir. Projeyi başlatmak için 4 basit adımı izlemeniz yeterlidir: İhtiyacınızı Belirleyin: Proje listesinden ihtiyacınız olan tasarım türünü seçin. 32 farklı proje türünden birini seçebilirsiniz. Kendinizi Anlatın: Zamanlamayı belirleyin, markanız hakkında kısa bilgiler verin ve ihtiyacınızı tanımlayın. Bu bilgileri projeniz süresince güncelleyebilirsiniz. Ödülü Belirleyin: Projeyi kazanan tasarıma vereceğiniz ödülü belirleyin. Minimum bedeller belirlenmiştir ve gizlilik ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ödeme Türünü Seçin: kredi kartı ile ödeme yaparak projenizi başlatabilirsiniz. Ödeme yöntemlerinde farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu adımları takip ederek projenizi hızlıca başlatabilir ve tasarımlarınızı alabilirsiniz.
Her proje türü için site tarafından belirlenen minimum bedelleri vardır. Bunun amacı hem tasarımcının emeğini korumak hem de projelere yeterli katılım olmasını sağlamaktır. Minimum bedeller proje türüne göre farklılık gösterir çünkü her proje türünün gerektirdiği çalışma süresi farklıdır.
Vevoxi, tasarımcılara proje tamamlandıktan sonra ödeme garantisi sağlar. Tasarımcı tarafından imzalanan Hak Devir Sözleşmesi alındıktan sonra, kısa süre içinde ödül bedeli tasarımcıya gönderilir. Eğer projenizde beğenmediğiniz hiçbir tasarım yoksa, ödül bedeliniz iade edilir (para iade garantili projelerde). Güvenli ticaret için, vevoxi.com yarışma süresince ödül bedelini bir havuz hesabında saklar. Bu süre boyunca ödül bedeli işlem görmez ve projeniz sonuçlanana kadar bekletilir. Ancak, projenin tamamlanmasından sonra, orijinal dokümanlarınızı onayladıktan sonra tasarımcının hesabına ödeme yapılır.
Para iade garantili projelerde, eğer yüklenen tasarımlardan hiçbirini beğenmezseniz, proje sonunda ödül bedelinizi bir süre içinde iade ediyoruz. Para iade garantisi şartları şunlardır: Projeye katılan tasarımlardan hiçbirini beğenmezseniz, ödül bedeliniz iade edilir. Para iade garantisi sadece ödül bedeli için geçerlidir; Vevoxi Hizmet Komisyonu ve Ekstralar iade edilmez. Proje süresi sonunda para iade talebi için 5 iş günü süresi vardır. Sonuçlandırılmayan projelerde Vevoxi, kazanan tasarımcıyı belirler ve ödülü marka sahibi adına verir. Birebir projelerde para iade garantisi şartları ise şöyledir: Projeye başvuran tasarımcılardan hiçbirini seçmezseniz, tüm bedeli iade edilir. Seçilen tasarım birebir alıntı olursa tüm bedel iade edilir. Çalışmaların hiçbirini beğenmezseniz, tasarımcı ödül bedelini iade eder; Vevoxi Hizmet Komisyonu ve Ekstralar iade edilmez. Birebir çalışma süresi maksimum 30 iş günüdür. Bir aydan uzun süren veya terk edilen projelerde, proje sahibi onayı beklenmeksizin tasarımcı ödemesi yapılır.
Projenize yüklenen tasarımları beğenmezseniz, seçtiğiniz pakete ait uzatma süresi kullanarak yeni tasarımları değerlendirebilirsiniz. Süre uzatımı, Ekonomik Paket dışındaki paketlerde mümkündür. Para iade garantili paketlerde, eğer hiçbir tasarımı beğenmezseniz, ödül bedelinizi 2 iş günü içinde iade ediyoruz. Para iade garantisi şartları şunlardır: Projeye katılan tasarımlardan hiçbirini beğenmezseniz, ödül bedelinizi iade edilir. Para iade garantisi sadece ödül bedeli için geçerlidir; Vevoxi Hizmet Komisyonu ve Ekstralar iade edilmez. Proje süresi sonunda para iade talebi için 5 iş günü süresi vardır. Sonuçlandırılmayan projelerde Vevoxi, kazanan tasarımcıyı belirler ve ödülü marka sahibi adına verir. Seçim garantili ve ekspres projelerde para iadesi yapılmaz. Ayrıca, yarışma süresince tasarımları değerlendirebilir, puan verebilir, yorum yapabilir ve proje detaylarına ekleme yapabilirsiniz. Vevoxi'de bulunan tasarımcıların portfolyolarını inceleyip beğendiğiniz tasarımcıları yarışmaya davet edebilirsiniz. Aktif katılımınız istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlar. 1e1 projelerde para iade garantisi şartları ise şöyledir: Projeye başvuran tasarımcılardan hiçbirini seçmezseniz, tüm bedeli iade edilir. Seçtiğiniz tasarım birebir alıntı olursa tüm bedel iade edilir. Çalışmaların hiçbirini beğenmezseniz, tasarımcı ödül bedelini iade eder; Vevoxi Hizmet Komisyonu ve Ekstralar iade edilmez. 1e1 çalışma süresi maksimum 30 iş günüdür. Bir aydan uzun süren veya terk edilen projelerde, proje sahibi onayı beklenmeksizin tasarımcı ödemesi yapılır.
Projenize en az 10 alternatif tasarım gelmezse tüm proje bedelini iade ediyoruz veya hiçbir ücret almadan proje süresini 1 hafta uzatıyoruz. Tabi ki masa üstü film, alan tasarımı gibi çok fazla emek gerektirdiği için alternatifin daha az olduğu projeleri bunun dışında tutuyoruz.
Vevoxi'de her proje tipinin belirlenmiş bir minimum ödül bedeli bulunur. Bu minimum ödül bedelinin altında kalmak koşuluyla, projenize ayırdığınız bütçeyi tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Vevoxi, her projeden bir hizmet ve yayın komisyonu alır. Ödül bedeli ne kadar yüksek olursa, katılımcı sayısı ve yüklenen işlerin kalitesi de o kadar artar.
Vevoxi, geniş bir tasarımcı ağına sahip, kaliteli hizmetler sunan ve güvenli bir platformdur. Kolay iletişim ve iş takibi imkanı sağlarken çeşitli tasarım ihtiyaçları için hizmetler sunar. Bu sayede işbirliği sürecini kolaylaştırır ve kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlar.
Portfolyonuzu 800x800px ölçülerinde minimum 5 adet olacak şekilde ve üzerinde kendi markanızı barındırmayan şekilde yüklemelisiniz. Onaylanmadığı durumda nedenini portfolyo sayfasında görebilirsiniz.
Marka ile ilgili projenin galeri sayfasından iletişim kurabilirsiniz. Tasarımın üzerine tıklayarak, yazışma yapabileceğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada yer alan "yorum yaz" kutusuna istediğiniz soruyu yazıp "gönder" butonuna basarak mesajınızı markaya iletebilirsiniz. Mesajınız gönderildiğinde, marka e-posta ile bilgilendirilir.
Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Proje süresi boyunca marka ile tüm yazışmaların ve dosya transferlerinin site üzerinden yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Aksi halde sizin fikri ve maddi haklarınızı koruyabilmemiz imkansız olur.
Markalar proje süresi içinde proje detayına küçük eklemeler ve değişiklikler yapabilirler. Biz de bu küçük değişiklikler konusunda size anında bir uyarı e-postası göndermeyi ihmal etmeyiz.
Vevoxi eser hakları ihlali konusunda son derece katıdır. Tasarımcıları destekleyen ve orijinal tasarımı teşvik eden bir platform olarak, başka bir tasarımcının fikrini izinsiz kullanmak veya esinlenmek kabul edilemez. Bu tür davranışlar, tasarımcının reputasyonunu düşürebilir hatta üyeliğinin iptaline kadar gidebilir. Projelere tasarımlarınızı yüklerken, kullanım haklarıyla ilgili seçenekleri doğru şekilde işaretlediğinizden emin olmalısınız.
Sizi “Kazandınız” konulu bir mail ile bilgilendireceğiz, hem de projenin galeri sayfasında kazanan tasarımın üzerinde “Kazanan” yazan bir bant göreceksiniz. Ayrıca, kazandıklarım sayfasından kazandığınız tüm projeleri takip edebilirsiniz.
Gizli Projeler marka ile ilgili rakiplerin veya 3. partilerin duymaması gereken gizli bilgileri içerebilir. Bu nedenle bu projelere katilacak olan tasarımcıların gizlilik sözleşmesi imzalayarak projeye katilması gerekir. Bu projelere tıkladığınızda gizlilik sözleşmesini imzalayacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz.
Projeyi kazanan tasarımınızın tüm kullanım haklarını markaya devredebilmeniz için Eser Hakları Devir Sözleşmesi’ni imzalamanız gerekmektedir. Bu sözleşme imzalanmadığı takdirde, markaya herhangi bir hizmet vermiş olmayacaksınız. Final dökümanlar marka tarafından onaylandıktan sonra hak devir sözleşmesini imzalayarak bize ulaştırmanız gerekmektedir. Ödül, sözleşmenin bize ulaştığı tarihten itibaren bir süre içinde hesabınıza yatırılacaktır. T.C. kanunlarına göre ıslak imzası olmayan sözleşmeler geçerli değildir. Bu sebeple e-posta yoluyla bize ulaştırılan sözleşmeler geçersiz sayılacaktır. Sözleşmenin kargo bedeli tasarımcısına aittir ve karşı ödemeli evraklar kabul edilmemektedir.
Seçilen çalışmanın birebir alıntı veya esinlenme içermesi durumunda kazandığın ödül bedelini iade etmen gerekir. 15 günlük 1e1 çalışma süresi sonunda proje sahibi ek süre talebinde bulunabilir. Süre sonunda proje sahibinin onayıyla tasarımcı ödemesi yapılır. 1e1 çalışma süresi maksimum 30 iş günüdür. Bir aydan uzun süren veya terk edilen projelerde, proje sahibi adına, proje sahibi onayını beklenmeden tasarımcı ödemesini yapıyoruz. Proje sahibi, 1e1 çalışma süresi sonunda yapılan çalışmalardan hiçbirini beğenmezse proje iptal olur.
Vevoxi, geniş bir müşteri tabanına sahip, çeşitli tasarım projelerine erişim sağlayan ve güvenli bir platformdur. Kolay iletişim ve iş takibi imkanı sunarken iş deneyiminizi genişletme fırsatı verir. Bu sayede iş bulma sürecini kolaylaştırır ve güvenilir ödeme koşullarıyla güvenli bir işbirliği sağlar.
Projeniz sona erdikten sonra kazanan tasarımcı ödülünü alabilmek için "hak devir sözleşmesi"ni imzalayıp tarafımıza yollar. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bu sözleşme ile birlikte faturanız kesilir ve kargoya verilir. Kargonun ortalama teslim süresi 1 haftadır.